AFK Csikszereda – FC Unirea Dej 2 -1. Meciul, întrerupt 40 de minute de un elicopter SMURD

FC Unirea Dej - Sighetu Marmatiei fotbal (58)

FC Unirea Dej a pierdut ieri, cu scorul de 2-1, partida disputată împotriva formației AFK Csikszereda. Meciul s-a disputat la Miercurea Ciuc.

Partida, care a contat pentru etapa a XIII-a a seriei a V-a din Liga a III-a, s-a disputat ieri, 20 octombrie, la Miercurea Ciuc.

Prima repriză a fost dominată în totalitate de către elevii lui Alpar Meszaros, acest lucru nefiind însă suficient, gazdele reușind să înscrie după o eroare în apărarea Unirii. La debutul celei de-a doua reprize, uniriștii au reușit să egaleze, în minutul 56, prin golul lui Hasnaş.

Imediat după ce s-a reușit egalarea, partida a fost întreruptă aproximativ 40 de minute de un elicopter SMURD, care a aterizat pe stadionul din Miercurea Ciuc din cauza unei urgențe medicale.

După reluarea partidei, Unirea Dej nu a mai reușit să înscrie. Mai mult decât atât, o nouă gafă în apărarea dejenilor le-a adus gazdelor încă un punct pe tabelă. Scor final AFK Csikszereda – FC Unirea Dej 2 -1.

Pentru antrenorul Unirii Dej, Alpar Meszaros urmează o săptămână dificilă. În urma discuțiilor cu conducerea clubului, acesta va trebui să aleagă dacă va rămâne sau nu în continuare pe banca Unirii Dej.