BASCHET feminin U16: LAPI Dej s-a impus în fața formației CSM VSK Csikszered Miercurea Ciuc, scor 71-42

Echipa feminină de baschet U16 LAPI Dej a câștigat duminică, 5 februarie, înca un meci din cadrul fazei semifinale a Campionatului Naţional U16.

Formaţia antrenată de Laurenția Chira a învins, pe teren propriu, echipa CSM VSK Csikszered Miercurea Ciuc, cu scorul de 71 – 42. (Sfert 1: 18-15, Sfert 2: 21-6, Sfert 3: 12-8; Sfert 4: 20-13)

În urma acestui meci, echipa dejeană a acumulat trei victorii și nicio înfrângere în faza semifinală a Campionatului Național U16 feminin.

În a patra etapă din cadrul fazei semifinale a Campionatului Naţional U16 feminin, LAPI Dej se va deplasa la Sibiu unde va întâlni echipa CSS Sibiu. Partida va avea loc duminică, 26 februarie 2017.

LAPI Dej: Patricia Mureșan, Alexandra Marian, Nemeș Teodora, Mara Martonoș, Adina Ciciovan, Ioana Belu, Beatrix Olah, Ștefania Cătinean, Daiana Lazăr, Corina Chiriac, Larisa Farcaș și Ioana Bota. Antrenor – Laurenția Chira.