CS Unirea Dej a pierdut confruntarea cu LMV Tricolorul Ploiești, scor 1-3 – FOTO/VIDEO

CS Unirea Dej - LMV Tricolorul Ploiesti

Echipa de volei Unirea Dej a pierdut cu scorul de 3-1 meciul de pe teren propriu cu LMV Tricolorul Ploiești.

Partida, care a debutat în această după-amiază la ora 17, a contat pentru a IX-a etapă a Diviziei A1 la volei masculin. Cele două echipe au mers umăr la umăr până la primul time-out tehnic, oaspeții detașându-se încet pe tabelă, adjudecându-și primul set cu scorul de 23-25. Dejenii și-au revenit în actul secund, au controlat ostilitățile, câștigând setul doi cu 25-22. Ploieștenii, văzându-se egalați, au turat motoarele și i-au ”zdrobit” pe uniriști în setul trei, impunându-se la o diferență de 8 puncte, 17-25.

În runda cu numărul patru, elevii lui Victor Lazăr și Tiberiu Szilagyi și-au pierdut speranța și, chiar dacă au început cu dreptul, ploieștenii s-au desprins pe tabelă și și-au adjudecat setul cu scorul de 16-25, iar CS Unirea Dej – LMV Tricolorul Ploiești s-a încheiat 1-3.

Pentru dejeni urmează meciul din deplasare cu CS Arcada Galați. Confruntarea este programată să aibă loc miercuri, 30 noiembrie.