FC Unirea Dej a luat trei goluri în 10 minute la Târgu Mureș și a pierdut – FOTO

Echipa de fotbal Unirea Dej a pierdut cu 3-1 meciul din deplasare cu ASA Târgu Mureș II, din a XXV-a etapă a seriei a V-a din Liga a III-a.

Meciul din această după-amiază a fost programat de la ora 17 pe terenul din Mureș. Înaintea acestei confruntări, FC Unirea Dej ocupa locul 9 în clasament, cu 29 de puncte acumulate, în timp ce fotbaliștii formației ASA Târgu Mureș II se clasau pe a 11-a poziție, cu 22 de puncte strânse până în prezent.

Dejenii au controlat ostilitățile în prima repriză și au reușit să deschidă scorul repede, în minutul 6. Golul înscris de Florin Blaj – din pasa lui Ferhaoui – a fost singurul, astfel că uniriștii au intrat la vestiare cu avantaj minim pe tabelă (1-0), deși au avut mai multe ocazii mari de a își dubla avantajul. Sportivii din Târgu Mureș au intrat mai motivați pe teren, au turat motoarele, au punctat de trei ori în mai puțin de zece minute (Răzvan Stoica – 63, Flavius Dumbrăvean – 65, Raul Iliescu – 69) și au întors soarta confruntării.

Oaspeții au încercat să se revină în joc, însă târg-mureșenii s-au închis bine, au ținut de minge și nu le-au lăsat prea multe spații dejenilor conduși de pe banca de fostul jucător Flaviu Băieșu și de antrenorul cu portarii, Costel Bădan. La finalul celor 90 de minute tabela de marcaj a indicat 3-1 pentru gazde, astfel că toate cele trei puncte puse în joc au rămas la Târgu Mureș.

Vă reamintim, etapa trecută, echipa de fotbal Unirea Dej a câștigat la ”masa verde” meciul cu FC Bistrița, scor 3-0, după ce bistrițenii s-au retras din campionat și vor pierde toate meciurile returului.