FC Unirea Dej a remizat pe teren propriu, 1-1, cu Sănătatea Cluj – FOTO (FOTBAL)

Echipa de fotbal Unirea Dej a remizat în această după-amiază, scor 1-1, pe teren propriu, cu Sănătatea Cluj.

Partida de fotbal dintre FC Unirea Dej și Sănătatea Cluj, programată de la ora 15, a contat pentru a XIX-a etapă a seriei a V-a din Liga a III-a. Înaintea acestei confruntări, Unirea Dej ocupa locul 8 în clasament, cu 22 puncte acumulate, în timp ce fotbaliștii formației Sănătatea Cluj erau clasați pe a patra poziție, cu 34 de puncte strânse.

Cele două echipe au intrat la egalitate, scor 0-0, la vestiare, după o primă repriză în care s-au anihilat reciproc, iar cei doi portari au scos tot ce se putea. Tabela s-a modificat pentru prima dată în minutul 59, când Stefan Ferhaoui – unul dintre cei mai buni jucători ai Unirii în acest campionat – a deschis scorul pentru formația sa. Avantajul elevilor lui Gheorghe Barbu a rezistat doar 12 minute. Daniel Bria a punctat pentru ”virușii verzi” și a egalat la unu, stabilind totodată și scorul final al confruntării de pe Stadionul Municipal Dej.

Meciul s-a încheiat cu scandal, după ce la final, pe drumul spre vestiare, un jucător al Sănătății l-ar fi înjurat pe tehnicianul Unirii, iar acesta din urmă a ripostat și a văzut cartonașul roșu. În acel moment a izbucnit o încăierare generală între fotbaliștii celor două echipe, iar spiritele s-au calmat de-abia după câteva minute de îmbrânceli și discuții aprinse.

În celelalte meciuri ale acestei etape s-au înregistrat următoarele rezultate:

Metalurgistul Cugir – CS Oşorhei 3-1
Ovidiu Stoianof (50, 68), Tudor Şaucă (86) / Mădălin Bercea (48)
FC Bistriţa – FC Zalău 1-3
Daniel Şoimuşan (57) / Marius Hosu (60, 64), Florin Istrate (90)
Gaz Metan Mediaş II – ASA Târgu Mureş II 5-2
Valentin Coşereanu (21), Răzvan Trif (22, 27), Darius Olaru (33, 66) / Răzvan Stoica (42), Alexandru Vlăescu (45+1)
Avântul Reghin – Unirea Jucu    0-0
Viitorul Ulmeni – ACS Comuna Recea 1-1
Marius Feraru (67) / Paul Achim (90+1)
Recolta Dorolţ – AFC Hermannstadt 1-3
(64) / Alexandru Neacşa (8), Cătălin Pîrvulescu (28), Adrian Cîrstean (78)
CS Iernut a stat.

Vă reamintim, săptămâna trecută, echipa de fotbal Unirea Dej a pierdut dramatic, cu scorul de 3-2, meciul din deplasare cu Comuna Recea. Partida a „explodat” în ultimele secunde ale meciului, fiind înscrise nu mai puțin de trei goluri în prelungiri. Detalii AICI!