FC Unirea Dej ajunge la șapte meciuri consecutive FĂRĂ ÎNFRÂNGERE, după 1-1 la Iernut

unirea-gaz-metan-medias-ii-fotbal-34Echipa de fotbal Unirea Dej a remizat, scor 1-1, cu CS Iernut și ajunge la șapte meciuri consecutive fără înfrângere.

Partida dintre CS Iernut și FC Unirea Dej, disputată astăzi cu începere de la ora 14, a contat pentru a XIII-a etapă a seriei a V-a din Liga a III-a. Cele două formații au avut mai multe ocazii de deschide scorul până la pauză, însă la vestiare s-a intrat la egalitate, 0-0. Tabela s-a modificat în minutul 66, când Ionuț Chețan a punctat pentru Iernut. Acesta a preluat excelent o minge lungă trimisă de un coechipier, a profitat de faptul că Szekely era ieșit din poartă și l-a ”executat” cu un lob, de la 14 metri.

Uniriștii au reușit să egaleze după numai 9 minute prin Paul Bogdan. Ferhaoui a centrat de pe partea stângă, iar șeptarul Unirii a trimis din voleu la colțul lung și l-a învins pe portarul gazdelor. Până la final, cele două echipe au încercat să puncteze decisiv, însă meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, rezultat în urma căruia FC Unirea Dej ajunge la șapte meciuri consecutive fără înfrângere. De menționat că elevii lui Gheorghe Barbu au avut doi oameni în plus pe teren, în finalul meciului, însă nu au reușit să dea lovitura la Iernut și să se întoarcă la Dej cu toate cele trei puncte puse în joc.