FC Unirea Dej – Metalurgistul Cugir 0-0 – 8 meciuri FĂRĂ ÎNFRÂNGERE! – FOTO/VIDEO

unirea-metalurgistul-cugir-fotbalEchipa de fotbal Unirea Dej a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul cu Metalurgistul Cugir și ”bifează” al optulea meci consecutiv fără înfrângere.

Meciul de ieri, disputat pe Stadionul Municipal Dej, a contat pentru etapa a XIV-a a seriei a V-a din Liga a III-a. Fără nicio înfrângere pe teren propriu, dejenii au început curajos meciul și au încercat să deschidă repede scorul. Oaspeții au blocat atacurile uniriștilor și au ținut mingea cât mai departe de propria poartă, controlând – pe alocuri – ostilitățile.

Ambele formații și-au putut adjudeca toate cele trei puncte puse în joc, însă atât Florin Blaj și Iovu – atacanții Unirii, cât și Stoianof și Cocină – vârfurile oaspeților – nu au avut prea multă inspirație la finalizare. Tabela a rămas neschimbată până în minutul 93, în ciuda ocazilor mari înregistrate în partea a doua a jocului. Metalurgistul Cugir a terminat partida în inferioritate numerică, după eliminarea lui Covaciu, cu un sfert de oră înaintea finalului.

În urma acestui rezultat, elevii lui Gheorghe Barbu mai adaugă un punct în clasament și ajung la ”borna” 19, ocupând locul 9 în clasament. De menționat că întâlnirea din penultima rundă a turului, de pe Stadionul Municipal Dej, a reprezentat al optulea meci consecutiv fără înfrângere pentru dejeni.

Pentru FC Unirea Dej urmează meciul din deplasare, de la Bihor, cu CS Oșorhei, formație aflată pe penultimul loc al clasamentului.