FC Unirea Dej, noua ”lanternă roșie” a seriei a V-a din Liga a III-a

Unirea Dej - Unirea Jucu fotbal (3)

FC Unirea Dej este noua ”lanternă roșie” a seriei a V-a din Liga a III-a. Echipa din Dej se află pe locul 14 în clasament cu numai 11 puncte acumulate.

Vineri după-amiază, Unirea Dej a întâlnit pe teren propriu CS Iernuț. Meciul s-a încheiat 0-0, deși dejenii au avut nenumărate ocazii de a înscrie și de a rămâne cu toate cele trei puncte puse în joc.

Tot în etapa XX a seriei a V-a din Liga a III-a, Sănătatea Cluj, echipă care se afla sub Unirea Dej în clasament, a reușit să se impună cu 2-1 în fața formației CS Oșorhei. ”Virușii verzi” au condus cu 1-0 prin reușita lui Lupu, au fost egalați cu 15 minute înainte de final, gol D. Costea, însă au reușit să se impună în prelungirile întâlnirii, gol Gașpar – minutul 92. În urma acestui rezultat, Sănătatea Cluj a trecut peste Unirea Dej în clasament, acumulând 12 puncte.

Noua ”lanternă roșie” Unirea Dej urmează să întâlnească în deplasare FC Municipal Baia Mare, liderul seriei a V-a cu 45 de puncte.