FC Unirea Dej, SPULBERATĂ cu 5-1 de Gaz Metan Mediaș II. Blaj a marcat golul de onoare – FOTO

Echipa de fotbal Unirea Dej a fost învinsă, cu scorul de 5-1, de formația Gaz Metan Mediaș, într-un meci ce a contat pentru a XXII-a etapă a seriei a V-a din Liga a III-a.

Înaintea acestui meci, programat ieri după-amiază de la ora 17, FC Unirea Dej ocupa locul 9 în clasament, cu 23 puncte acumulate, în timp ce fotbaliștii formației Gaz Metan Mediaș II erau clasați pe a șasea poziție, cu 34 de puncte strânse până în prezent.

Dejenii au început cum nu se poate mai prost meciul de la Mediaș și au încasat două goluri în primele patru minute, marcatori Sebastian Iorga și Sabin Lupu. Medieșenii au fost la conducerea jocului toate cele 90 de minute și au reușit să mai puncteze de trei ori în poarta lui Szekely, prin Darius Olaru (22) și Giuliano Țiși (47, 55).

Singurul gol al dejenilor a fost înscris de Florin Blaj, cu trei minute înainte de finalul partidei. Atacantul Unirii a scăpat pe partea dreaptă, a driblat un fundaș al Gazului și a trimis în plasă, din colțul careului mare.

Vă reamintim, etapa trecută, echipa de fotbal Unirea Dej a fost învinsă pe teren propriu, scor 0-1, de liderul seriei a V-a, AFC Hermannstadt. Citește CRONICA partidei AICI.

SERIA A V-A

Unirea Jucu – CS Oşorhei 4-0 (0-0)
Adrian Şut (56), Alexandru Pop (57), Olimpiu Bucur (61), Daniel Brumă (83 – pen.)
Sănătatea Cluj – CS Iernut 1-0 (1-0)