FC Unirea Dej, UMILITĂ de Viitorul Ulmeni în Cupa României. Dejenii au încasat 8 goluri!

CSS Sanmartin - Unirea Dej fotbal (7)

FC Unirea Dej a pierdut cu scorul de 8-3 meciul cu Viitorul Ulmeni din prima fază a Cupei României, ediția 2015-2016.

Echipa de fotbal din Dej s-a deplasat la Ulmeni, în județul Maramureș, pentru a da piept cu Viitorul, partida jucându-se astăzi de la ora 17:30 pe Stadionul Orășenesc. Fotbaliștii Unirii au reușit să înscrie trei goluri în acest meci, însă au primit nu mai puțin de 8 în cele 90 de minute disputate! La pauză, gazdele conduceau deja cu 3-1, însă trebuie precizat că echipa Unirii Dej a fost formată în mare parte din juniori.

Golurile dejenilor au fost marcate de Paul Bogdan (2) și Cristian Itu, în timp ce fotbaliștii din Ulmeni și-au asigurat victoria prin Asăujan (2), Chiorean, Feraru (2), Borota și Hotico (2).

În urma acestui rezultat, echipa din Ulmeni s-a calificat în faza următoare a Cupei României (ediţia 2015-2016), fază programată pentru 29 iulie.