FOTBAL AMICAL. FC Unirea Dej – CFR Cluj II 3-3, înainte de startul campionatului

Unirea Dej - Sanatatea Cluj fotbal (27)

FC Unirea Dej a încheiat la egalitate, scor 3-3, ultimul meci amical disputat în compania echipei CFR Cluj II, înaintea începerii campionatului.

Partida s-a disputat cu începere de la ora 10:30 pe Stadionul Municipal Dej. Antrenorul Dan Mănăila a trimis pe teren primul ”11”: Blaga – Podină, Hăsnaș, Kovacs, Plăian, Florin Alexandru, Nalați, Paul Bogdan, Cătă Itu, Florin Blaj. Pe parcurs au mai intrat și Bota, Pop Vlad, Tiberiu Rus, Alex Papp, Băieșu, Alex Blaj, Florin Pop, Paul Obreja, Cristi Itu, Sabo Idris Abdul Rahman Ozovehe.

Florin Alexandru a deschis scorul în minutul 21, pentru ca după numai alte 11 minute să înscrie și Paul Bogdan. Cu câteva secunde înainte de fluierul de final al primei reprize, tabela de marcaj s-a schimbat, iar scorul a devenit 2-1. În minutul 63, Nalați a punctat pentru 3-1, dar partida avea să se termine la egalitate, la capătul celor 90 de minute, scor 3-3, după ce fotbaliștii CFR-ului au reușit să înscrie de două ori, în minutele 65 și 73.

Vă reamintim, FC Unirea Dej a disputat alte trei meciuri amicale, înainte de începerea campionatului: 9-0 cu CFR Dej2-0 cu Gloria Progresul și 2-1 cu CFR Cluj, în urmă cu câteva zilePeste doar câteva zile, echipa de fotbal din Dej va debuta în noul sezonul al Ligii a III-a, pe teren propriu, în compania echipei Sănătatea Cluj.