FOTBAL. CFR Dej, spulberată de Potaissa Turda (1-6)

CFR-Potaissa turda

Echipa de fotbal CFR Dej a pierdut cu 6-1 meciul disputat, pe teren propriu, în fața formației Potaissa Turda.

Oaspeții au reușit să deschidă scorul în minutul 13, după un autogol al dejenilor. În partea secundă, fotbaliștii din Turda au pus stăpânire pe joc, iar 2-0 s-a făcut în minutul 62, reușita aparținându-i lui Silaghi. Doar patru minute mai târziu, tabela de marcaj avea de indice 3-0 pentru Potaissa, marcator Alin Tot. Iureșul oaspeților a continuat cu reușita mijlocașului Savu, din minutul 75, cu un șut din careu.

CFR-iștii au punctat golul de onoare pe final, în minutul 82, însă Kopandy (85) și Silaghi (86) au stabilit scorul final: 1-6 pentru Potaissa Turda.

CFR Dej: Florea, Boldor, Todică, Prodan, Marian-Ciurean, Silaşi, Câmpan, Mureşan V.-Poleac, Mureşan M. Antrenor: Darius Boldor.

Potaissa Turda: Lăkătuş C, Tornai, Szakacs, Soporan, Otvos, Savu, Kopandi, Hidişan, Tot, Lăkătuş G, Szilaghi. Antrenor: Dorin Suciu

De cealaltă parte, juniorii CFR-ului s-au impus cu 6-1 în fața formației Potaissa Turda. Pentru dejeni au punctat Ionuț Poleac (x2), Vlăduț Farcaș (x2), Alex Riscau și Vali Botca.