FOTBAL Liga a IV-a. Unirea Florești – CFR Dej 2-2. Juniorii, egal cu liderul neînvins

CFR-Potaissa turda

Echipa de fotbal CFR Dej a obținut un punct din partida cu Unirea Florești, încheiată la egalitate, scor 2-2.

Partida de ieri, începută la ora 15, a contat pentru etapa a XI-a a Ligii a IV-a. Gazdele au punctat de două ori în prima repriză și au controlat jocul, însă după pauză elevii antrenați de Darius Boldor au turat motoarele și au reușit să egaleze, după ”dubla” lui Silași. Mai mult decât atât, fotbaliștii din Dej puteau chiar câștiga meciul de la Florești, dar portarul gazdelor a fost în formă și și-a salvat echipa. La finalul celor 90 de minute, tabela de marcaj a indicat egalitate, scor 2-2.

CFR Dej: Florea – Boldor, Prodan, Todică, Bereczki, Cociş, Ciurean, Silaşi, Câmpan, Mureşan, Rişcău. Au mai evoluat Ciotlăuş, Marian și Huşa. Antrenor: Darius Boldor.

La juniori, marți, CFR Dej a reușit tot o remiză, scor 1-1, în deplasare, cu CS Unirea Florești. Pentru dejeni a marcat Florin Sabo, iar rezultatul este cu atât mai mare cu cât fotbaliștii din Florești sunt neînvinși în acest tur de campionat.