Gică Barbu, antrenorul Unirii Dej: ”Dacă îi văd că se dăruiesc ca astăzi, JOS PĂLĂRIA!” – VIDEO

Gheorghe Barbu, antrenorul Unirii Dej, a declarat imediat după meciul câștigat cu Jucu (scor 1-0), că ”își scoate pălăria” în fața elevilor săi, atitudinea lor din teren fiind una excelentă.

”A fost un meci greu, am crezut că o să avem mult mai probleme – în primul rând fizice, deși am căzut puțin în a doua repriză, nu s-a văzut diferența… Ei se pregătesc de două luni, au în picioare 7-8 meciuri amicale, plus un meci oficial. Am crezut că vor avea un alt ritm de joc, alt tonus, mult peste noi. La nivelul acesta, în momentul în care te grupezi și dă fiecare tot ce poate, a ieșit… A avut Toni (n.r. – Giurgean, marcatorul eurogolului), după un joc foarte bun, și o execuție foarte bună în vinclu și așa am câștigat. Putea să fie egal, fără nicio problemă, dar și în prima repriză i-am dominat mult mai clar. În prima repriză am avut o ocazie cu poarta goală, la un metru. Rar vezi așa ratare, dar până la urmă am câștigat și îi felicit și sper să continuăm așa”, a declarat pentru Dej24.ro Gheorghe Barbu, antrenorul Unriii Dej, cel care a mai spus că ”își scoate pălăria” în fața elevilor săi pentru atitudinea avută pe teren.

Care a fost cheia succesului, unde s-a făcut diferența în acest meci și ce a avut de spus despre execuția tânărului Giurgean, în continuare, în MATERIALUL VIDEO de mai jos.