GOLAZO! Paul Papp a reușit un gol fantastic în meciul cu Craiova

paul papp steaua

Paul Papp, fundașul Stelei, originar din Dej, a reușit să înscrie un gol fantastic pentru formația sa în meciul cu CSU Craiova.

În minutul 81 al partidei dintre Steaua București și CSU Craiova, fotbalistul dejean Paul Papp a reușit să deschidă scorul cu un șut fantastic de la mare distanță. Torpila sa de la aproximativ 35 de metri l-a învins pe portarul Bălgrădean la colțul scurt, iar Steaua a preluat conducerea pe tabela de marcaj, cu câteva minute înainte de finalul meciului de la Pitești. Golul reușit de fundașul central din Dej poate concura fără probleme la ”golul campionatului”.

După doar două minute, Tade a făcut 2-0 cu un gol marcat din fața porții. Adi Popa a trecut de Kay și Iliev și l-a servit excelent pe francez, care a introdus balonul în poartă și a reușit să aducă liniștea pe banca formației sale.

”Mă bucur foarte mult că am ajutat echipa prin golul meu. Am vrut să șutez la poartă, am dat bine și am înscris. Sunt foarte fericit!”, a spus Papp după meci.