ÎN SFÂRȘIT – CS Unirea Dej, prima victorie în campionat! 3-1 cu Piatra Neamț

unirea-u-cluj-volei-divizia-a1-4

Echipa de volei Unirea Dej a reușit să obțină prima victorie în acest campionat, după 3-1 cu VCM LPS Piatra Neamț, în a patra etapă a Diviziei A1.

Unirea Dej s-a impus în primul set cu 25-21, însă nemțenii au evoluat mai bine în actul secund și au reușit să egaleze scorul de pe tabelă, după 25-22. Tot la 21 au câștigat elevii lui Victor Lazăr și Tibi Szilagyi setul al treilea și au preluat din nou conducerea (2-1).

Echipa din Piatra Neamț a controlat ostilitățile în ultima rundă a întâlnirii, însă uniriștii au turat motoarele și au egalat. Cele două formații au mers umăr la umăr până spre finalul rundei, când oaspeții au fost mai preciși în atac și și-au adjudecat setul la 23.

Unirea Dej s-a impus la Piatra Neamț cu 3-1, înregistrând prima victorie în acest sezon, și se întoarce acasă cu toate cele trei puncte puse în joc. Pentru dejeni urmează meciul de pe teren propriu cu Știința Bacău, care va avea loc miercuri, 2 noiembrie.