Încă un punct pentru FC Unirea Dej. 0-0 cu Zalău, al patrulea meci fără înfrângere – FOTO

FC Unirea - FC Zalau fotbal (1)

Echipa de fotbal Unirea Dej a încheiat la egalitate, scor 0-0, partida disputată în deplasare contra formației FC Zalău. Dejenii bifează astfel al patrulea meci fără înfrângere.

Întâlnirea dintre FC Unirea Dej și FC Zalău a contat pentru etapa a XVIII-a a seriei a V-a din Liga a III-a. Începutul partidei din această după-amiază, de pe Stadionul Municipal Zalău, a fost controlat de dejeni, însă fără ocazii periculoase de a deschide scorul. Nassime a șutat de la distanță în minutul 30, pentru ca mai apoi Rogozan să își încerce norocul cu un un șut de la aproximativ 25 de metri, puțin pe lângă poartă.

Repriza secundă a fost destul de echilibrată, însă fazele de gol au lipsit cu desăvârșire. La capătul celor 90 de minute de joc, tabela de marcaj a indicat FC Zalău – FC Unirea Dej 0-0. Elevii lui Alpar Meszaros se întorc acasă cu un singur punct și bifează al patrulea meci consecutiv fără înfrângere (trei victorii și un egal). De menționat că la acest meci au lipsit Nalaţi, Kovacs şi Bălţoi, trei piese importante pentru tehnicianul unirist.

FC Unirea Dej a evoluat în următoarea formulă: Sălăjan, Podină, Guembar, Ionescu, Plăian, Munteanu, Rogozan, Pop Vl, Ekollo, Bota, Nanou. Pe parcursul duelului au mai intrat Alex Blaj şi Cristian Itu.

Vă reamintim, în tur, dejenii s-au impus cu 3-1 în fața zălăuanilor, golurile fiind reușite de Bălțoi (x2) și Kovacs. De cealaltă parte, singurul gol al sălăjenilor a fost înscris de Chețan. Citește CRONICA meciului din tur, de pe Stadionul Municipal Dej, AICI.

Etapa următoare, FC Unirea Dej va întâlni pe teren propriu Avântul Reghin. Partida este programată sâmbătă, 9 aprilie, de la ora 17.