LIVE FC Unirea Dej – Unirea Jucu 0-2 – FOTO/VIDEO (FOTBAL)

Unirea Dej - Unirea Jucu fotbal (63)

FC Unirea Dej întâlnește astăzi, de la ora 15, pe teren propriu formația Unirea Jucu. Partida care contează pentru etapa a IX-a a Ligii a III-a este transmisă LIVE de Dej24.ro.

FC Unirea Dej – Unirea Jucu 0-2 (FINAL)

93′ – S-a încheiat meciul. Unirea Jucu se impune la Dej, scor 2-0

92′ – Gol Unirea Jucu. Oaspeții își dublează avantajul prin Chiș, la ultima fază a meciului. Fotbalistul Unirii înscrie din 3 metri

86′ – Dejenii forțează egalarea, însă fundașii Unirii Jucu sunt la post și resping toate baloanele trimise în apropierea careului lor

76′ – Pintea este la un pas de a-l învinge pe Szekely cu un șut de la 25 de metri, dar portarul Unirii respinge în ultima clipă mingea

73′ – Turcu șutează în forță de la aproximativ 25 de metri, Szekely plonjează și reține balonul

66′ – Horvat scapă mingea din brațe, la marginea careului mic, dar Bălțoi nu profită de situație și ratează o ocazie mare de a egala

62′ – Pintea își încearcă norocul cu un șut de la aproximativ 30 de metri

60′ – Bota, cu o lovitură de cap, este la un pas de a egala, după un corner executat de Nalați

53′ – Paul Bogdan pasează către Bota, în interiorul careului, dar șuțul acestuia nu îi pune probleme portarului din Jucu

46′ – A început repriza secundă a meciului de la Dej

45′ Pauză pe stadionul din Dej. Oaspeții intră la vestiare cu avantaj minim pe tabelă, scor 1-0

42′ – Alex Pop este la un pas de dublă, lovitura sa de cap trece peste transversală

41′ – Turcu centrează excelent pentru Maxim, acesta din urmă trimite puternic în brațele lui Szekely, din poziție laterală

37′ – Autorul golului este faultat dur de Cristian Itu, iar arbitrul îi arată direct cartonașul roșu și îl elimină de pe teren. Gazdele rămân în 10 oameni

34′ Gol Unirea Jucu. Alex Pop înscrie cu un șut fabulos de la 20 de metri și își aduce echipa în avantaj

23′ – Nalați din lovitură liberă de la 40 de metri, poziție centrală, îl găsește pe Bălțoi, dar fostul dinamovist nu reușește să trimită cu capul în poartă

16′ – Horvat greșește o degajare și este la un pas să își îngroape echipa, însă Bălțoi – nemarcat – trimite pe lângă poartă din 5 metri

10′ – Lovitură liberă de pe partea stângă executată de Luca, Bălțoi respinge cu capul

8′ – Nalați încearcă să îl surprindă pe Horvat cu un șut de la mijlocul terenului, mingea trece peste poartă

1′ – A început prima repriză

FC Unirea Dej: 27. Szekely, 19. Podină, 5. Kovacs, 6. Hasnaș, 3. Plăian, 15. Nalați, 8. Rogozan, 7. Paul Bogdan, 9. Itu Cătălin, 21. Itu Cristian, 29. Bălțoi. Rezerve: 12. Blaga, 94. Ozovehe, 24. Bota, 10. Florin Alexandru, 18. Blaj Florin, 26. Blaj Alex, 20. Băieșu. Antrenor: Alpar Meszaros

Unirea Jucu: 1. Horvat, 2. Budăcan, 13. Luca, 8. Gavrilescu, 10. Pintea, 5. Kereki, 3. Vulpe, 16. Turcu, 20. Maxim, 9. Pop, 18. Ceți. Rezerve: 12. Coman, 30. Chiș, 11. Moldovan, 15. Akari, 7. Pop Patrik, 4. Kis. Antrenor: Gheorghe Barbu

Alpar Meszaros: ”Nu am ce să le reproșez jucătorilor. Jucu nu m-a impresionat absolut deloc” – VIDEO

Vezi în MATERIALUL video de mai jos faze din timpul meciului.