LIVE Unirea Dej – VCM LPS Piatra Neamț 3-0 – FOTO/VIDEO | Cupa României

Unirea - Piatra Neamt Cupa Romaniei (3)

Dej24.ro transmite LIVE meciul de volei dintre Unirea Dej și VCM LPS Piatra Neamț, contând pentru prima fază a Cupei României.

LIVE Unirea Dej – VCM LPS Piatra Neamț 3-0 (FINAL)

SET 1: 0-1, 1-2, 2-4, 4-4, 5-4, 6-6, 6-8, 8-10, 10-10, 12-10, 13-11, 14-12, 15-13, 16-13, 16-15, 18-16, 20-17, 22-18, 23-19, 23-21, 23-23, 23-24, 25-24, 26-24

SET 2: 1-0, 3-0, 4-0, 5-1, 7-2, 8-3, 10-4, 11-6, 13-7, 14-8, 15-9, 15-11, 16-11, 18-13, 19-14, 21-15, 22-16, 23-16, 25-16

SET 3: 0-1, 0-3, 1-3, 3-4, 4-5, 5-6, 7-7, 7-8, 8-9, 10-10, 11-12, 13-13, 15-13, 16-14, 18-14, 19-15, 20-17, 21-18, 23-19, 24-20, 24-23, 25-23

Partida dintre Unirea Dej și VCM LPS Piatra Neamț, din prima fază a Cupei României, se dispută în această după-amiază, de la ora 18, în Sala Sporturilor din Dej. Mâine este programat meciul secund dintre cele două formații, tot la Dej, cu începere de la ora 14.

Vă reamintim, ieri, în cadrul etapei a X-a din Divizia A1, Unirea Dej a reușit să se impună cu 3-0 (25-16, 25-16, 25-13) în fața aceleiași echipe, VCM LPS Piatra Neamț.

FC Unirea Dej s-a ”specializat” pe 1-0. Ultima ”victimă”: Arieșul Turda

După victoriile cu CS Minaur Baia Mare și Comuna Recea, echipa de fotbal Unirea Dej a câștigat un nou meci amical, scor 1-0, cu Arieșul Turda.

Meciul de verificare dintre FC Unirea Dej și Arieșul Turda (liderul Ligii a IV-a, cu 46 de puncte, având obiectivul de a promova în eșalonul terț) s-a disputat ieri pe terenul sintetic din localitatea Iclod. La fel ca în meciurile cu CS Minaur Baia Mare și Comuna Recea, uniriștii s-au impus cu scorul de 1-0, grație unui gol marcat de Ferhaoui în prima parte a întâlnirii, în minutul 37.

Prima repriza a fost una destul de echilibrată, cu ocazii la ambele porți. În partea secundă, turdenii au avut mai multe șanse de a egala, însă tabela a rămas neschimbată și FC Unirea Dej a bifat încă o victorie cu 1-0 în meciurile de pregătire.

foto – arhivă

Continuă să citești

Unirea Dej va începe returul Ligii a III-a la Iclod. Transfer important în staff

Returul Ligii a III-a va debuta săptămâna viitoare, iar Unirea Dej ar trebui să joace pe teren propriu cu Unirea Tăşnad, scrie cjsport.ro.

Formaţia care s-a întărit serios în această iarnă, beneficiind şi de susţinerea financiară a doi oameni de afaceri italieni, va juca, însă, la 20 de kilometri depărtare.

Terenul sintetic de la Iclod va găzdui atât partida cu Tăşnadul, dar şi cea cu Viitorul Ghimbav, între ele dejenii urmând să joace pe Cluj Arena, împotriva Universităţii. Vremea care se anunţă în perioada următoare este principalul duşman al terenului de pe stadionul Municipal din Dej, iar jucătorii şi antrenorul Pino Murgia se vor muta la Iclod, acolo unde au disputat aproape toate meciurile amicale din această iarnă, conform sursei citate.

Ultima partidă de verificare se dispută astăzi, tot la Iclod, împotriva liderului Ligii a IV-a, Sticla Turda. Pe lângă transferurile din această iarnă la nivelul lotului de jucători, mulţi dintre ei venind şi din străinătate, Unirea s-a întărit şi pe banca tehnică.

Astfel, Ioan Gurzău este noul director sportiv al dejenilor, fostul preşedinte executiv al Olimpiei Satu Mare revenind la Unirea, acolo unde a mai fost în sezonul 2012-2013.

Sursa – cjsport.ro

Cjsport.ro: CFR Dej s-ar putea retrage din Liga a IV-a!

Liga a IV-a se va relua săptămâna viitoare, cu a doua etapă a returului, dar cu doar 15 echipe, potrivit cjsport.ro.

După ce reprezentanţii Viitorului Feleacu erau optimişti la finalul anului trecut că vor avea o echipă mult îmbunătăţită în 2018, până la urmă nu o vor mai avea deloc.

Oficialii Feleacului i-au anunţat pe cei ai AJF-ului că vor abandona competiţia, astfel că toate meciurile pe care Viitorul le avea de disputat în retur vor fi pierdute cu 0-3.

Liga a IV-a ar putea rămâne, însă, chiar cu două echipe mai puţin până la primul meci oficial. Situaţia formaţiei CFR Dej este incertă, oficialii alb-vişiniilor neştiind încă dacă vor mai continua în campionat. Astfel, cum în prima etapă din 2018 e programat meciul CFR Dej-Viitorul Feleacu, s-ar putea consemna o situaţie inedită, ambele echipe putând să piardă cu 0-3.

Pe de altă parte, dejenii au mai câştigat câteva zile pentru a da un răspuns clar AJF-ului tocmai datorită retragerii celor de la Feleacu din campionat, următorul meci al CFR-ului fiind cu CS Floreşti, în 10 martie.