Partizan – Steaua 4-2, Papp A FOST CEL MAI SLAB. Dragomir: ”Nu are valoare de Steaua”

paul papp steaua

Steaua București a pierdut cu scorul de 4-2, în deplasare, cu Partizant Belgrad și părăsește UEFA Champions League. Paul Papp a făcut poate cel mai prost meci din cariera sa.

În meciul tur de la București scorul final a fost 1-1. Fotbalistul dejean Paul Papp a fost titulat în meciul din această seară de la Belgrad, însă evoluția sa a fost extrem de dezamăgitoare. Dejeanul a greșit la toate cele patru goluri încasate de echipa sa, în opinia lui Dumitru Dragomir.

La primul gol marcat de sârbi, Babovici a profitat de o respingere greşită a lui Papp şi a marcat cu un şut din mijlocul careului. În a doua parte a meciului Papp a greșit din nou, iar Brasanac a scăpat spre poarta lui Cojocaru. Varela l-a oprit prin fault pe fotbalistul Partizantului, arbitrul dictând penalty și eliminare pentru stelist.

În minutul 60, Jevtovici a șutat de la 25 de metri, balonul a fost deviat de Papp și l-a păcălit pe goalkeeper-ul Stelei.

În minutul 69, Papp a fost uşor depăşit de Oumarou, camerunezul i-a pasat în careu lui Zivkovic şi tânărul fotbalist al lui Partizan a înscris plasat pentru 3-2. În prelungiri, sârbii au marcat și golul patru.

”Cel mai slab om de pe teren a fost Papp. M-am convins încă o dată că nu are valoare de Steaua. La toate cele patru goluri a greșit Papp”, a spus Dumitru Dragomir imediat după ce meci.

Întrebat de evoluția lui Papp, Rădoi a zis că ”Nu o să acuz niciodată pe cineva, echipa câștigă, echipa pierde. Evident că s-au făcut greșeli, dar trebuie să le remediem cât mai repede”, a mărturisit Rădoi, antrenorul Stelei, la interviuri. De cealaltă parte, Gigi Becali s-a rezumat să arate că ”Papp ne-a dat patru goluri”.

”Îmi reproșez pentru că, după părerea mea, eu i-am băgat în joc, golul doi a fost deviat de mine. A fost o seară neagră pentru mine, o să încerc să merg mai departe, o să revin mai puternic. Prin greșeala mea și prin eliminarea lui Varela s-a rupt jocul și am ratat calificarea. Dânsul (n.r – Dumitru Dragomir) de-a lungul anilor a spus aceste lucruri despre mine, nu mă interesează ce spune, oamenii până acum m-au apreciat, asta e. E ok, este vina mea, oricine greșește. Eu pun suflet în orice fac, sufăr, dar voi trece și peste asta, la fel cum am trecut și peste multe alte probleme”, a declarat Paul Papp.

Dejenii sunt alături de Paul Papp și îl îndeamnă să ridice capul sus, transmițându-i că astfel de jocuri proaste poate avea oricine. Totodată, aceștia le amintesc românilor care îl judecă pe fundașul stelist că Papp a adus victoria României în meciul cu Irlanda de Nord, iar ”atunci a fost bun, excelent, extraordinar”.