S-a reluat Liga a III-a. FC Unirea Dej a ”stat”, dar a jucat un meci amical. Vezi pe cine a învins

Echipa de fotbal Unirea Dej a câștigat cu scorul de 3-2 un meci amical disputat azi cu Ardealul Cluj – Elite, într-o întâlnire în care s-au acordat nu mai puțin de trei lovituri de pedeapsă.

Partida de verificare dintre Ardealul Cluj – Elite și FC Unirea Dej s-a disputat astăzi, cu începere de la ora 13, pe Baza Sportivă Ardealul. Uniriștii au deschis scorul din penalty, în minutul 20, prin Ferhaoui, pentru ca sportivii din Cluj să egaleze tot de la punctul cu var, 10 minute mai târziu. Până la pauză, fotbaliștii Ardealului au mai punctat încă o dată și au intrat la vestiare în avantaj, scor 2-1.

La 10 minute după reluare, arbitrul a fluierat din nou lovitură de la 11 metri, iar Ferhaoui a restabilit egalitatea pe tabelă. Intrat în minutul 60 pe teren, Paul Bogdan a înscris cu un lob din afara careului, profitând de o greșeală a apărării adverse, și a adus victoria Unirii Dej.

Vă reamintim, tot în meciuri amicale, elevii antrenați de Gică Barbu au trecut cu 3-0 de AS Viile Dejului, într-o partidă disputată la Iclod, și au pierdut cu 4-1 întâlnirea cu Universitatea Cluj din Parcul Sportiv “Iuliu Hațieganu”.

Meciul amical de azi s-a disputat ca urmare a faptului că Unirea a ”stat” în etapa a XVI-a a Ligii a III-a, care s-a desfășurat ieri și azi. Rezultatele înregistrate în seria a V-a au fost următoarele:

ASA Târgu Mureş II – CS Iernut 2-1

Metalurgistul Cugir – Avântul Reghin 1-0

CS Oşorhei – Viitorul Ulmeni 3-1

Unirea Jucu – FC Bistriţa 3-0

Sănătatea Cluj – Gaz Metan Mediaş II 1-1

FC Zalău – AFC Hermannstadt 0-0

ACS Comuna Recea – Recolta Dorolţ 0-0