Sportivii Clubului Latino Angels Dej au participat la Cupa României și Cupa Palas – FOTO

latino angles Cupa Romaniei dans (1)

Sportivii Clubului de Dans Sportiv Latino Angels Dej au paticipat în perioada 03-04 octombrie la Cupa României și Cupa Palas Iași.

La cele două competiții au fost înscrise peste 360 de perechi din toată țara, iar sportivii clubului din Dej au reușit să obțină câteva rezultate foarte bune.

Clasă E 12-15 ani  locul 9 Kis Andrei – Suciu Adriana

Evenimentele au fost organizate de Clubul Sportiv Reflex în parteneriat cu Ministerul Tineretului si Sportului, Primăria Municipiului Iași, Consiliul Județean Iași, D.J.S.T. Iasi, Cercul Militar Iași și Palatul Copiilor Iași. sub egida Federației Române de Dans Sportiv.

Invitați speciali au fost Mihai Petre, Laura Cosoi, Cătălin Moroșanu și Iulia Vântur.

Naționala României ar putea reveni la Cluj! Va disputa un amical cu selecționata Turciei

În noiembrie, echipa națională a României va disputa două meciuri de pregătire în fața Turciei și Olandei, iar întâlnirea împotriva Turciei s-ar putea disputa la Cluj.

Reprezentativa României încheie anul cu două amicale puternice. Mai întâi, pe 9 noiembrie, reprezentativa României va întâlni Turcia, selecționată pregătită de Mircea Lucescu. Apoi, pe 14 noiembrie, tricolorii vor primi la București, pe Arena Națională, vizita Olandei, condusă de Dick Advocaat. Primul joc se va disputa, de asemenea, în România, pe lista Federației Române de Fotbal regăsindu-se mai multe opțiuni pentru orașul gazdă, printre care și Cluj. Orele exacte și locația partidei cu Turcia vor fi anunțate în cel mai scurt timp, potrivit informațiilor FRF.

Ultimele dueluri cu Turcia au avut loc în 2012 (1-0 la Istanbul), respectiv 2013 (0-2 la București), în preliminariile Campionatului Mondial 2014. În aceeași campanie de calificare, tricolorii au întâlnit și Olanda (1-4 la București și 0-4 la Amsterdam).

Naționala României va disputa următoarele jocuri oficiale în septembrie 2018, odată cu debutul noii competiții Liga Națiunilor UEFA. Tragerea la sorți a grupelor va avea loc pe 24 ianuarie 2018.

FOTO – Arhivă

Continuă să citești

LIVE Unirea Dej – ”U” Cluj 3-2. Dejenii au avut 2-0! EXPLICAȚIA antrenorului – FOTO/VIDEO

Dej24.ro transmite LIVE meciul de volei masculin dintre Unirea Dej și Universitatea Cluj, din a treia etapă a Diviziei A1.

Partida din Sala Sporurilor Dej începe la ora 18. Vă reamintim, în prima rundă a campionatului, elevii antrenați de Marius Dascălu și Tibi Szilagyi au învins pe teren propriu Dinamo București, scor 3-1, însă în runda a doua au cedat în fața Științei Explorări Baia Mare, scor 2-3. De cealalta parte, Universitatea Cluj a învins cu 3-1 CSU Universitatea de Vest Timișoara și a pierdut cu 3-0 duelul cu ACS Volei Municipal Zalău.

LIVE Unirea Dej – Universitatea Cluj 3-2 (FINAL)

SET 5: 1-0, 3-1, 5-2, 6-3, 6-6, 8-6, 10-7, 11-8, 11-10, 13-10, 14-12, 15-12 (3-2)

SET 4: 0-1, 1-3, 1-5, 3-6, 5-7, 5-8, 8-9, 10-11, 13-13, 14-16, 18-17, 20-19, 20-21, 20-23, 22-25 (2-2)

SET 3: 1-0, 3-1, 5-1, 6-4, 7-5, 8-7, 8-10, 11-11, 13-13, 15-14, 16-15, 18-16, 19-19, 21-20, 22-22, 23-24, 23-25 (2-1)

SET 2: 1-0, 3-2, 4-4, 6-5, 8-7, 10-8, 13-8, 14-10, 16-11, 19-11, 20-13, 22-14, 25-14 (2-0)

Vezi în MATERIALUL VIDEO de mai jos declarația antrenorului Dejului,
Marius Dascălu și explicația acestuia privind căderea echipei sale la scorul de 2-0!

Dejeanul Ciprian Deac, locul 2 într-un top al celor mai în formă fotbaliști din România

139 dintre cei 345 de jucători cu minute în primele 14 runde au contribuit la cele 226 de goluri marcate până acum cu cel puţin un gol, o pasă decisivă sau au scos un penalty transformat de un coleg de echipă, notează lpf.ro.

Iată cum arată topul celor mai în formă fotbalişti după disputarea a 98 de meciuri din ediţia 2017-2018:

1. Alexandru Băluţă (CS U Craiova): a contribuit decisiv la 9 goluri (6 goluri, 3 pase decisive în 10 meciuri).

2. Ciprian Deac (CFR Cluj): a contribuit decisiv la 9 goluri (două goluri, 6 pase decisive, un penalty obţinut în 14 meciuri).

3. Paul Batin (Concordia): a contribuit decisiv la 8 goluri (7 goluri, o pasă decisivă în 12 jocuri).

4. GeorgeŢucudean (Viitorul): a contribuit decisiv la 8 goluri (7 goluri, o pasă decisivă în 13 jocuri).

5. Laurenţiu Buş (FC Botoşani): a contribuit decisiv la 8 goluri (6 goluri, două pase decisive în 13 meciuri).

6. Gustavo Vagenin (CS U Craiova): a contribuit decisiv la 8 goluri (6 goluri, două pase decisive în 14 meciuri).

Alţi şase jucători au contribuit decisiv la câte şapte goluri înscrise de formaţiile pentru care au evoluat. Aceşţia sunt: Siviu Balaure (Astra/5 goluri, două pase decisive), Alexandru Ioniţă II (Astra/4 goluri, 3 pase decisive), Andrei Burlacu (CS U Craiova/4 goluri, două pase decisive, un penalty obţinut), Eric de Oliveira (Viitorul/3 goluri, 4 pase decisive), Ionuţ Costache (Dinamo/3 goluri, două pase decisive, două penalty-uri obţinute) şi Diogo Salomao (Dinamo/două goluri, 5 pase decisive).

VOLEI | CS Unirea Dej întâlnește miercuri, pe teren propriu, formația „U” Cluj

Echipa de volei Unirea Dej va întâlni miercuri, 18 octombrie, pe teren propriu, formația Universitatea Cluj.

Partida ce se va disputa în Sala Sporturilor din Dej, cu începere de la ora 18, contează pentru cea de-a treia etapă a Diviziei A1 la volei masculin.

Vă reamintim, în prima rundă a campionatului, elevii antrenați de Marius Dascălu și Tiberiu Szilagyi au învins pe teren propriu Dinamo București, scor 3-1, iar sâmbătă, 14 octombrie, în a doua etapă a campionatului, au pierdut confruntarea cu Știința Explorări Baia Mare, cu scorul de 2-3.