Conectează-te cu noi

Sport

Un nou succes pentru Sonia Stelea (Latino Angels Dej) și perechea ei la Cupa Moldovei – FOTO

Publicat acum

pe

latino angels cupa moldova (2)

Perechea Cezar Mironescu și Sonia Maria Stelea a obținut o nouă clasare excelentă la Cupa Moldovei, competiție desfășurată la Piatra Neamț.

Weekend-ul trecut a avut loc la Piatra Neamț ultimul concurs din sezonul competițional de primăvară 2015 al Federației Române de Dans Sportiv, Cupa Moldovei. La acest concurs a participat și perechea formată din Cezar Mironescu (Club Boom Dance Suceava, 13 ani) și Sonia Maria Stelea (Club Latino Angels Dej, 11 ani), cei doi dansatori de excepție reușind să urce pe cea mai înaltă treaptă a podiumului la OPEN B12-15 ani.

Sport

Sportivii dejeni, pe podium la Cupa SAMUS la Karate WUKF, desfășurată la Dej – FOTO

Publicat acum

pe

Sambata, 8 decembrie 2018, a avut loc la Sala Sporturilor din Dej editia a III-a a Cupei Samus la Karate WUKF.

Concursul a fost organizat de catre CS Budokan Ryu sub egida Federatiei Romane de Karate WUKF si afost dedicat sportivilor cu varste cuprinse intre 6 si 17 ani, care au concurat la probe de kihon, kata si kumite, pe varsta si nivel de pregatire, atat la individual cat si la echipa.

Chiar daca a fost asezata pe final de an competional si calendaristic, dupa un program incarcat pentru majoritatea cluburilor si sportivilor din federatie, concursul a reusit sa adune un numar de 208 sportivi din 17 cluburi din tara.

Sportivii Budokan Ryu au reusit sa obtina mai multe medalii la aceasta competitie, atat la echipe, cat si la individual, toate rezultatele fiind obtinute la probe de kumite (lupta).

Sportivii care au reusit sa paseasca pe podium:

MEDALII DE AUR: (14)

INDIVIDUAL

  1. Campan Dan – kumite individual masculin 12 ani
  2. Nemeti Madalina – kumite individual feminin 11 ani
  3. Panescu Alexandru – kumite individual masculin 15-17 ani
  4. Pop Iulia – kumite individual feminin 15-17 ani
  5. Rus Rares Bogdan – kumite individual masculin 8 ani
  6. Varan Darius – kumite individual masculin 13-14 ani

ECHIPE

  1. Luca Alisa, Tamas Lavinia, Bozga Bianca – kumite echipe feminin 7-8 ani
  2. Sfechis Alisia, Pop Ana Maria, Muresan Petra – kumite echipe feminin 9-10 ani
  3. Pop Sergiu, Chereches Tudor, Szekely Markus – kumite echipe masculin 9-10 ani
  4. Nemeti Madalina, Costea Alexia, Chit Bianca – kumite echipe feminin 11-12 ani
  5. Danga Denis, Cimpan Dan, Varan Darius – kumite echipe masculin 13-14 ani shobu sanbon
  6. Danga Denis, Cimpan Dan, Varan Darius – kumite echipe masculin 13-14 ani rotativ
  7. Panescu Alexandru, Gocan Claudiu, Varan Darius – kumite echipe masculin 15-17 ani shobu sanbon
  8. Panescu Alexandru, Gocan Claudiu, Varan Darius – kumite echipe masculin 15-17 ani rotativ

MEDALII DE ARGINT: (7)

INDIVIDUAL

  1. Bozga Bianca – kumite individual feminin 7 ani
  2. Costea Alexia – kumite individual feminin 12 ani
  3. Lungoci Adrian – kumite individual masculin 7 ani
  4. Maier Daniel – kumite individual masculin 11 ani

ECHIPE

  1. Rus Bogdan, Lungoci Adrian, Sandru Ciprian – kumite echipe masculin 7-8 ani
  2. Bonta Maria, Galben Florina, Chereches Ilinca – kumite echipe feminin 7-8 ani
  3. Maier Daniel, Cimpan Dan, Szekely Markus – kumite echipe masculin 11-12 ani

MEDALII DE BRONZ: (9)

INDIVIDUAL

  1. Bonta Maria – kumite individual feminin 9 ani
  2. Chereches Ilinca – kumite individual feminin 7 ani
  3. Chit Bianca – kumite individual feminin 11 ani
  4. Danga Denis – kumite individual masculin 13-14 ani
  5. Luca Alisa – kumite individual feminin 8 ani
  6. Szekely Markus – kumite individual masculin 10 ani
  7. Tamas Lavinia – kumite individual feminin 7 ani

ECHIPE

  1. Szekely Mila, Cozma Andrei, Teglas Bogdan – kumite echipe masculin 7-8 ani
  2. Onofrei Eduard, Buda Andrei, Tanasa Alexandru – kumite echipe masculin 7-8 ani

Dorim sa ii felicitam pentru efortul depus pe toti participantii la acst concurs, multumim pentru sprijin parintilor, sponsorilor, colaboratorilor precum si administratiei locale”, transmit reprezentanții clubului.

Continuă să citești

Sport

CS Unirea Dej întâlnește miercuri, pe teren propriu, Dinamo București

Publicat acum

pe

FOTO – Arhivă Dej24.ro

Echipa de volei Unirea Dej va întâlni miercuri, 12 decembrie, cu începere de la ora 18:00, pe teren propriu, formația CS Dinamo București.

Partida, care contează pentru a X-a etapă a Diviziei A1 la volei masculin, se va disputa în Sala Sporturilor din Dej.

Înaintea acestei confruntări, CS Unirea Dej ocupă a VI-a poziție în clasamentul Divizei A1 la volei masculin, cu 12 puncte acumulate, în vreme ce sportivii de la CS Dinamo București se situează pe a VII-a poziție a clasamentului, cu 10 puncte strânse până acum.

Vă reamintim, etapa trecută, echipa de volei Unirea Dej a fost învinsă cu scorul de 3-0, în deplasare, de formația CSM București. Detalii AICI!

Continuă să citești

Sport

Unirea Dej a cedat la București, 0-3 cu CSM (VOLEI)

Publicat acum

pe

Echipa de volei Unirea Dej a fost învinsă cu scorul de 3-0, în deplasare, de formația CSM București, în a IX-a etapă a Diviziei A1.

Partida dintre CSM București și Unirea Dej a avut loc ieri după-amiază, cu începere de la ora 17, în capitală. Elevii antrenați de Marius Dascălu și Tibi Szilagyi au fost ”zdrobiți” în primul set, scor 13-25, pentru ca mai apoi, în actul secund, confruntarea să fie mai echilibrată. Totuși, dejenii au cedat și următoarele două runde, 24-26, respectiv 21-25, iar bucureștenii s-au impus cu 3-0 și au rămas cu toate cele trei puncte puse în joc.

Pentru Unirea Dej urmează meciul de pe teren propriu cu Dinamo București. Întâlnirea este programată miercuri, 12 decembrie, de la ora 18, în Sala Sporturilor.

Continuă să citești

RECLAMĂ

loading...

ABONEAZĂ-TE PENTRU ȘTIRI VIDEO

PUBLICITATE

CAUTĂ CE TE INTERESEAZĂ

Web Doar pe Dej24.ro

DONEAZĂ

Dacă doriți să sprijiniți financiar Dej24.ro, CLICK pe butonul de mai jos pentru a dona orice sumă de bani.

PARTENER

Cele mai populare