Unirea Dej – ACS Volei Municipal Zalău, în sferturile Cupei Românei

Unirea - Piatra Neamt volei (4)

Echipa de volei Unirea Dej va întâlni în sferturile de finală ale Cupei Românei formația ACS Volei Municipal Zalău.

Unirea Dej a fost prima formație care s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la volei masculin, după ce a învins atât în tur, cât și în retur echipa VCM LPS Piatra Neamț (scor 3-0). Cele două formații au jucat în devans dubla manşă, în luna decembrie, în Sala Sporturilor din Dej, iar gazdele s-au calificat în sferturi unde vor da piept cu deţinătoarea trofeului, ACS Volei Municipal Zalău.

Sferturile de finală dintre Unirea Dej și ACS Volei Municipal Zalău se vor disputa tot în sistem tur-retur, pe 17 și 24 februarie. În această etapă a Cupei României, se califică mai departe echipa care câştigă cele mai multe seturi. Dacă setaverajul este egal la capătul celor două manşe, imediat după meciul retur se joacă „setul de aur” pentru stabilirea echipei calificate.

Final Four-ul, unde vor ajunge câștigătoarele din sferturi, este programat în perioada 9-11 aprilie. Încă nu se știe unde se vor disputa meciurile din Final Four.

Protejat cu parola. Introdu parola pentru a vedea comentariile.