VOLEI | CS Unirea Dej a pierdut confruntarea de sâmbătă cu Steaua București, scor final 3-2 – FOTO

CS Unirea Dej a pierdut cu scorul de 3-2 confruntarea de ieri, 25 februarie, cu formația CSA Steaua București. Dejenii au revenit de la 0-1 și 1-2.

Partida, care a avut loc în Sala Sporturilor din Dej, a contat pentru a XIX-a etapă a Diviziei A1 la volei masculin, a VIII-a a returului.

Jucătorii antrenați de Victor Lazăr și Tiberiu Szilagyi au cedat primul set al întâlnirii cu 25-20, pentru ca mai apoi să câștige al doilea set la 22.

Al treilea set al meciului a fost la discreția bucureștenilor, aceștia reușind să se impună cu 25-13, după o totală lipsă de concentrare din partea uniriștilor.

Al patrulea act a fost unul destul de echilibrat, dejenii fiind capabili, în cele din urmă, să găsească inspirația necesară egalării, câștigând setul cu scorul de 27-25.

În decisiv, cele două formații au mers umăr la umăr. Unirea a avut 13-11 și putea închide runda și să-și adjudece victoria, dar steliștii au avut parte de o revenire spectaculoasă, au egalat și s-au impus la final cu 16-14, câștigând astfel meciul cu scorul de 3-2.

Confruntarea i-a adus totuși Unirii un punct în clasamentul Diviziei A1 la volei masculin, iar etapa următoare va juca în deplasare cu Tricolorul Ploiești, un meci extrem de greu pentru formația dejeană.