VOLEI | CS Unirea Dej s-a impus, cu scorul de 3-0, în fața formației CS „U” Cluj – FOTO

cs-unirea-dej-u-cluj-volei-divizia-a1-9

Chiar dacă seria înfrângerilor părea că nu se mai sfârșește, astăzi, a fost spart ghinionul formației CS Unirea Dej. Echipa a reușit să se impună în fața clujenilor de la CS „U” Cluj cu scorul de 3-0.

Înaintea confruntării de astăzi, CS Unirea Dej ocupa cea de-a 10-a poziție în clasamentul Diviziei A1 la volei masculin, cu doar 7 puncte acumulate, în vreme ce clujenii se situau pe cea de-a 11-a poziție în clasament, tot cu 7 de puncte strânse.

Partida dintre cele două echipe, jucată în Sala Sporturilor „Horia Demian” din Cluj-Napoca, a contat pentru cea de-a XII-a etapă a Diviziei A1 la volei masculin, prima a returului.

Încă din debutul primei runde, dejenii s-au detașat ușor pe tabelă pentru ca la final să încheie setul cu scorul de 25-20. Runda a doua i-a găsit pe elevii lui Victor Lazăr și Tiberiu Szilagyi mult mai concentrați, aceștia reușind să se distanțeze la o diferență confortabilă pe tabelă, adjudecându-și în cele din urmă setul cu scorul de 25-17.

Ultimul act i-a găsit pe sportivii de la CS „U” Cluj complet demoralizați. Uniriștii au profitat de ocazie și au dat de podea cu adversarii lor, setul încheindu-se la o diferență mare în favoarea dejenilor (25-11). Scor final CS „U” Cluj – CS Unirea Dej 0-3.