VOLEI. Dinamo București – Unirea Dej 3-2

Victor Lazar Unirea Dej volei

Clubul de volei Unirea Dej a pierdut cu scorul de 3-2 întâlnirea cu Dinamo București disputată în această după-amiază în capitală. Meciul a contat pentru etapa a XIII-a a Divizie A1 la volei masculin.

Primul set le-a aparținut voleibaliștilor de la Dinamo, aceștia impunându-se cu 25-22. Dejenii au revenit în runda secundă pe care și-au adjudecat-o cu 26-24. Gazdele au preluat din nou conducerea pe tabela de marcaj după 25-19 în actul trei, însă numai pentru câteva zeci de minute pentru că elevii lui Victor Lazăr și Tibor Szilagyi au câștigat setul 4 cu 25-19. În decisiv, ”câinii roșii” s-au impus cu 15-13, astfel că partida de la București s-a încheiat 3-2 pentru dinamoviști.

Mâine, cele două echipe se întâlnesc în Cupa României, de la ora 17:45. Meciul este transmis de DigiSport.

Citește mai multe: Dinamo București – Unirea Dej, de două ori în două zile