Assist și penalty scos de dejeanul Ciprian Deac în meciul Dinamo – CFR Cluj 0-2

Fotbalistul dejean Ciprian Deac a reușit un assist și a scos un penalty în meciul dintre Dinamo București și CFR Cluj, încheiat 0-2.

În minutul 49, dejeanul Ciprian Deac a pasat în fața porții dinamoviste, iar atacantul francez Omrani a îndeplinit o simplă formalitate și a deschis scorul. Decarul feroviarilor s-a remarcat și în minutul 54. Oliva l-a faultat pe Deac în centrul careului, iar arbitrul Ovidiu Hațegan a indicat lovitură de la punctul cu var. Deși portarul ”câinilor roșii”, Penedo, a ghicit colțul, execuția mijlocașului a fost imparabilă.

Partida dintre Dinamo București și CFR Cluj, încheiată 0-2, a contat pentru etapa a 18-a a Ligii 1. În tur, pe stadionul ”Dr. Constantin Rădulescu” din CLuj, CFR-iștii au câștigat la limită, scor 1-0.

În ultimele cinci partide directe, Dinamo s-a impus în două, CFR tot în două, iar un meci s-a terminat la egalitate.

Dinamo București: Penedo – Romera, Nedelcearu, Katsikas, Oliva – Nascimento, Anton- Corbu, Rivaldinho, Salomao – Bokila. Rezerve: Brănescu, Hanca, Nemec, Dudea, I. Șerban, Marici, Longher. Antrenor: Vasile Miriuță

CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Vinicius, Boli, Camora (cp) – Hoban, Culio – Damjan Djokovici, Deac, Nistor – Omrani. Rezerve: Vîtcă, Peteleu, Mureșan, Mailat, Nouvier, Paun, Balde. Antrenor: Dan Petrescu