Dejeanul Paul Papp, eliminat de pe teren în meciul cu Viitorul

paul papp steaua

Fundașul Stelei, Paul Papp, originar din Dej, a fost eliminat de pe teren în meciul cu Viitorul, din cadrul etapei a XXII-a a Ligii 1.

Paul Papp a început meciul ca titular și a avut o evoluție destul de bună, blocând cu brio atacanții Viitorului. În minutul 60 însă, dejeanul a fost eliminat de pe teren de către arbitrul Alexandru Tudor.

Fundaşul stelist a primit primul cartonaș galben pentru proteste, iar al doilea, după nici 10 minute, pentru un fault tare la Bănel Nicoliţă.

Steaua a câștigat în cele din urmă meciul, scor 1-0, deși gazdele au solicitat nu mai puțin de trei lovituri de la 11 metri. Două dintre ele trebuiau și acordate, cred specialiștii în arbitraj.