EXCLUSIV – FOTBAL AMICAL. Mintiu Gherlii – FC Unirea Dej 0-3

Unirea Dej fotbal

Clubul de fotbal Unirea Dej a jucat astăzi o partidă amicală în compania echipei Vulturul Mintiu Gherlii. Dejenii s-au impus cu 3-0.

Meciul s-a disputat astăzi de la ora 13, pe stadionul din localitatea Mintiu Gherlii. Dejenii au început în forță meciul și la pauză era deja 3-0. Paul Bogdan a reușit o dublă (minutele 18 și 32), celălalt gol fiind înscris de Băieșu (min. 10). După reluare, antrenorul Unirii, Eusebiu Șuvagău a trimis pe teren mai mulți juniori pentru a le testa calitățile. Nu s-au mai marcat goluri în următoarele 45 de minute de joc, astfel că Mintiu Gherlii – FC Unirea Dej s-a încheiat 0-3.

Unirea Dej: Blaga – Coc, Raul Prodan, Kovacs, Plaian – Fl. Pop, Blaj, Gabruș, P. Bogdan – Băieșu, Moldovan. Antrenor: Eusebiu Șuvagău

Următorul meci amical al Unirii Dej are loc marți, în compania echipei FC Zalău.

Protejat cu parola. Introdu parola pentru a vedea comentariile.