Latino Angels Dej, rezultate remarcabile la Cupa Napoca Dance Festival – FOTO

Cupa Napoca Dance Festival (1)

Sportivii Clubului de Dans Sportiv Latino Angels Dej s-au întors, recent, de la Cupa Napoca Dance Festival, acolo unde au obținut mai multe rezultate remarcabile.

În perioada 28-29 noiembrie, în Sala Sporturilor ”Horia Demian” din Cluj-Napoca s-a desfășurat Cupa ”Napoca Dance Festival”. La această competiție, sportivii Clubului de Dans Sportiv Latino Angels Dej au obținut două locuri I prin perechile Mironescu Cezar  –  Stelea Sonia Maria și Pop Bogdan Ioan – Rafa Madalina Diana și două locuri II  – Todica Denis  – Szekely Andreea și Szokacs Emanuel Rareș- Mathe Ioana.

De asemenea, la categoria Debutanți s-au calificat în finale sportivii dejeni Gavrus Marian – Neamțu Daria, Cozmuta Andrei – Tamas Andreea și Gavrea Mihai – Bodea Rianna. La Solo Fete, Daria Neamțu s-a clasat pe prima poziție a podiumului, iar Rianna Bodea a ocupat locul IV.