Conectează-te cu noi

Administraţie

Birou de permise și înmatriculări, la Dej. CUM se fac programările și zilele în care va funcționa – FOTO/VIDEO

Publicat acum

pe

Astăzi s-a deschis la Dej un nou sediu al Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor.

La evenimentul de inaugurare au participat prefectul Clujului, Irina MUNTEANU, senatorul Mircea ABRUDEAN, subprefectul BUZÁS-FEKETE Maria și Șefului Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor al județului Cluj comisar-șef de poliție Carmen-Eva DAN.

Serviciul – care are sediul pe strada Ștefan Cicio Pop, nr. 10 – va fi funcțional din data de 10 februarie și va deservi cetățenii două zile pe săptămână, respectiv lunea și miercurea, după următorul orar:
Luni: 9:30- 14:30- înmatriculări auto
Miercuri: 09:00- 14:30- permise

Programările se vor face doar online accesând: hub.mai.gov.ro, serviciul dorit, respectiv Permis de conducere sau Înmatriculare vehicul și selectare programare Sediul secundar Dej.

”Sediul de la Dej este în beneficiul locuitorilor municipiului Dej și zonelor adiacente, care vor fi scutiți de drumuri suplimentare la Cluj- Napoca. Mă bucur că am reușit să deschidem acest sediu în municipiul nostru. Este rezultatul efortului comun cu Prefectura Județului Cluj, spațiul a fost pus la dispoziție de către Primăria Municipiului Dej, iar logistica și personalul necesar sunt asigurate de către Serviciul Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor al județului Cluj”, a transmis primarul Morar Costan.

Vezi celelalte declarații făcute în materialul video de mai jos:

Reclamă
Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

RECLAMĂ

RECLAMĂ

PUBLICITATE

TU AI DAT LIKE?

ABONEAZĂ-TE PENTRU ȘTIRI VIDEO

PUBLICITATE

CAUTĂ CE TE INTERESEAZĂ

Web Doar pe Dej24.ro

DONEAZĂ

Dacă doriți să sprijiniți financiar Dej24.ro, CLICK pe butonul de mai jos pentru a dona orice sumă de bani.

PARTENER