Naţional
ALERTĂ ALIMENTARĂ! Produs retras de la vânzare, inclusiv de la Dej
Publicat acum
2 lunipe

Un produs a fost retras de la vânzare din Kaufland, inclusiv de la magazinul din Dej, iar persoanele care l-au achiziționat sunt atenționate să nu îl consume, ci să îl returneze.
ANSVSA transmite că magazinul Kaufland a inițiat retragerea de la comercializare și rechemarea de la client a produsului Salată de icre cu caras și ceapă 75 g, lot 167KT, cu data expirării 25.02.2026.
Motivul retragerii: Detecție Listeria monocytogenes /25 g.
Persoanele care au achiziționat acest produs sunt rugate să nu îl consume, ci să îl returneze la Serviciul Clienți din magazinul Kaufland de unde a fost cumpărat. Contravaloarea produsului va fi restituită integral. Prezentarea bonului fiscal nu este necesară.
Citește și:

A făcut accident la Câțcău și s-a făcut nevăzut. Polițiștii din Dej l-au reținut, iar apoi a fost prezentat în fața magistraților

Cu sau fără jocuri de noroc în Dej? Primăria lansează consultare publică. Unde VOTEZI

Un nou proiect privind blocul ANL pentru tineri din Dej. Ce alte decizii vor lua consilierii locali













