Sport
FOTBAL FETE | Cupa “Flori de tei” s-a desfășurat ieri, la Şcoala Gimnazială Căşeiu – FOTO
Publicat acum
9 anipe
de
Dorin Cociș
Marți, 6 iunie, Şcoala Gimnazială Căşeiu, în colaborare cu Primăria Căşeiu şi organizaţia World Vision România, a organizat ediţia a IV-a a cupei “Flori de tei” la fotbal fete.
Au participat echipe de la școlile gimnaziale din Căşeiu – prof. Cosma Anca, Rugăşeşti – prof. Lazăr Victor, Chiuieşti – prof. Marian Mihai, Vad – Fărcaş Ovidiu, Câţcău – Bud Adrian şi Panticeu – Vaida Adrian.
Din nou, fetele din Rugăşeşti au câştigat primul loc urmate fiind ce elevele de la Panticeu şi cele din Cășeiu.
Şcoala organizatoare a oferit diplome de participare şi trofee pentru locurile I, II şi III. De asemenea, echipele de pe podium au primit echipamente sportive din partea organizaţiei World Vision România, partenerul Şcolii Gimnaziale Căşeiu la majoritatea activităţilor educative.
Citește și:

Delia și VUNK, cap de afiș la Zilele Dejului 2026. Pe scenă urcă și un trapper. Vezi PROGRAMUL – FOTO

Copil mort în cimitir după ce a căzut o cruce peste el. Polițiștii din Gherla vor să afle cum s-a produs nenorocirea – FOTO

Sfârșit tragic pentru un tânăr din Rus. Familia greu încercetă are nevoie de ajutorul nostru!












