În inferioritate numerică, FC Unirea Dej a remizat cu MSE Târgu Mureș – FOTO

Echipa de fotbal Unirea Dej a încheiat la egalitate, scor 1-1, partida din deplasare cu MSE Târgu Mureș. Meciul s-a disputat cu începere de la ora 14.

Confruntarea de astăzi a contat pentru a XII-a etapă a seriei a V-a din Liga a III-a. Înaintea acestui duel, dejenii ocupau locul 11 în clasament, cu 11 puncte acumulate, în timp ce mureșenii se clasau pe locul 13, cu 8 puncte strânse până acum.

Levente Dudaș a deschis scorul în minutul 25, însă gazdele au avut avantaj pe tabelă doar șapte minute. Andrei Moldovan a egalat pentru Unirea Dej – cu un șut de la 16 metri – și a stabilit scorul final încă din prima parte a jocului. În minutul 74, elevii antrenați de Gheorghe Barbu au rămas în inferioritate numerică după ce Florin Sabo – sportivul cu numărul 6 pe tricou – a văzut al doilea cartonaș galben și a fost eliminat de pe teren.

În urma acestei remize, FC Unirea Dej mai acumulează un punct în clasament și ajunge la ”borna” 12, însă rămâne pe locul 11 în ierarhie. Runda următoare, dejenii vor da piept cu AFC Unu Fotbal Gloria, formație aflată la un punct în spatele Unirii, astfel că meciul se anunță unul extrem de interesant.