Naţional
ARMATA va ieși ÎN STRADĂ, alături de polițiști și jandarmi
Publicat acum
6 anipe

Președintele României, Klaus Iohannis a anunțat, astăzi, că Armata va ieși în stradă pentru a suplimenta forțele de ordine publică.
”Am convenit să folosim și Armata, pentru a gestiona mai bine situațiile create în teren. În acest fel, Armata va pune la dispoziție personal care va veni să suplimenteze forțele de ordine publică, Jandarmerie și Poliție”, a explicat președintele.
Iohannis a mai declarat că deplasarea oamenilor va fi restricționată și pe timp de zi. Drastica măsură va intra în vigoare de mâine.
Citește și:
CARANTINĂ TOTALĂ în România! Deplasarea oamenilor, restricționată ȘI PE TIMP DE ZI!
foto: arhivă
Citește și:

Delia și VUNK, cap de afiș la Zilele Dejului 2026. Pe scenă urcă și un trapper. Vezi PROGRAMUL – FOTO

Copil mort în cimitir după ce a căzut o cruce peste el. Polițiștii din Gherla vor să afle cum s-a produs nenorocirea – FOTO

Sfârșit tragic pentru un tânăr din Rus. Familia greu încercetă are nevoie de ajutorul nostru!












