Ştiri din zonă
Se întrerupe furnizarea apei potabile în mai multe localități de lângă Gherla
Publicat acum
11 anipe
Compania de Apă Someș S.A. va întrerupe furnizarea apei potabile în mai multe localități în vederea efectuării unor lucrări la rețeaua de alimentare cu apă.
În vederea efectuării unor lucrări la rețeaua de alimentare cu apă, lucrări pentru care nu se pot asigura modalități alternative de alimentare, Compania de Apă Someș S.A. va întrerupe furnizarea apei potabile in localitățile: Jucu de Mijloc, Jucu Herghelie, Jucu de Sus, Gădălin, Vișea, Borșa, Răscruci, Bonțida, Iclod, Fundătura, Iclozel, Livada, Orman, Cornești, Lujerdiu, Morău, Bârlea, Tioltur, Stoiana, Luna de Jos, Dăbâca, Paglisa, Aluniș, Ghirolt.
Întreruperea este programată pentru ziua de sâmbătă, 21 februarie 2015, între orele 8-24.
Citește și:

Lucrări între stațiile Dej Călători și Dej Triaj. Trenuri ANULATE sau transport cu mijloace auto

ACCIDENT la ieșire din Gherla. Stâlp făcut praf de o mașină, trei bărbați la spital – FOTO

Lucrări pe două străzi din Dej, în cadrul Programul Național de Investiții ”Anghel Saligny”. Vor fi închise porțiuni din ele














