Ştiri din zonă
ACCIDENT MORTAL în Cluj. O mașină s-a izbit de un autotren – FOTO/VIDEO
Publicat acum
5 anipe

Un accident mortal s-a produs în această dimineață, în jurul orei 10:25, pe DNI E60, în apropierea localității clujene Bucea.
Din primele informații, conducătorul unui autoturism – un bărbat de 33 de ani, din municipiul Odorheiu-Secuiesc, județul Harghita – nu ar fi adaptat viteza de deplasare, intrând în coliziune cu un autotren care circula pe sensul opus, la volanul căruia se afla un bărbat în vârstă de 29 de ani, din municipiul Târnăveni, județul Mureș.
În urma impactului, un bărbat de 69 de ani, pasager dreapta-față în autoturism, a decedat.
Conducătorul autotrenului a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând o concentrație de 0,29 mg/l alcool pur în aerul expirat. De cealaltă parte, șoferul autoturismului nu a putut fi testat la fața locului.
Oamenii legii efectuează cercetări pentru a stabili circumstanțele exacte în care s-a produs accidentul.
Citește și:

Un șofer din Breaza a urcat beat la volan. Între Negrilești și Ciceu-Giurgești a fost tras pe dreapta

Bătrână moartă în incendiu, la Geaca. Pompierii Detașamentului Dej au stins flăcările

Lucrări pe două străzi din Dej, în cadrul Programul Național de Investiții ”Anghel Saligny”. Vor fi închise porțiuni din ele













