Eveniment
ACCIDENT pe strada 1 Mai din Dej. Un motociclist a fost rănit – FOTO/VIDEO

Publicat acum
o zipe

Polițiștii și echipaje medicale au intervenit ieri, în jurul orei 13:40, la Dej, la un accident rutier.
Din primele date, a fost vorba despre o coliziune între un autoturism și o motocicletă, produsă pe strada 1 Mai din Dej.
”Un bărbat de 57 de ani, din județul Sălaj, care conducea un autovehicul, nu s-ar fi asigurat la schimbarea direcției de deplasare, intrând în coliziune cu un motociclu condus de un bărbat de 47 de ani, din municipiul Gherla. În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea bărbatului de 47 de ani, acesta fiind transportat la o unitate medicală pentru acordarea îngrijirilor medicale de specialitate.
Testarea cu aparatul etilotest a bărbatului de 57 de ani a indicat o alcoolemie de 0,05 mg/l alcool pur în aerul expirat”, a transmis IPJ Cluj pentru Gherla Info.
Oamenii legii efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a circumstanțelor în care s-a produs evenimentul.