Conectează-te cu noi

Eveniment

Beat, cu permisul suspendat și fără noroc: tânăr din Chiuiești, reținut de Moș Nicolae în uniformă de polițist

Publicat acum

pe

Ieri, 6 decembrie, polițiștii din cadrul Secției 5 Poliție Rurală Dej au dispus reținerea pentru 24 de ore a unui tânăr de 19 ani, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de conducere a unui vehicul sub influența alcoolului și conducerea unui vehicul având dreptul de a conduce suspendat.

În fapt, la aceeși dată, în jurul orei 02.25, tânărul, din comuna Chiuiești, a fost depistat de polițiști în timp ce conducea un autoturism pe DJ109 E, prin localitatea Cetan, aflându-se sub influența alcoolului, valoarea indicată de aparatul etilotest fiind de 0,54 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Totodată, s-a constatat că tânărul avea dreptul de a conduce autovehicule suspendat.

În cauză se efectuează cercetări pentru săvârșirea infracțiunilor de conducere unui vehicul sub influența alcoolului și conducerea pe drumurile publice a unui vehicul pentru care legea prevede obligativitatea deținerii permisului de conducere de către o persoană al cărei drept de conducere a fost suspendat.

Reclamă
Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

RECLAMĂ

PUBLICITATE

RECLAMĂ

PUBLICITATE

TU AI DAT LIKE?

ABONEAZĂ-TE PENTRU ȘTIRI VIDEO

PUBLICITATE

CAUTĂ CE TE INTERESEAZĂ

Web Doar pe Dej24.ro

DONEAZĂ

Dacă doriți să sprijiniți financiar Dej24.ro, CLICK pe butonul de mai jos pentru a dona orice sumă de bani.

PARTENER