Eveniment
INCENDIU în Guga. Pompierii din Dej, ajutați de localnici

Publicat acum
4 anipe

Un incendiu a izbucnit azi-noapte la o casă de locuit din localitatea Guga, comuna Cășeiu.
Din primele informații, ”a fost distrusă de flăcări o suprafață de aproximativ 20 mp din acoperișul unei case de locuit”, a precizat Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) ”Avram Iancu” Cluj.
Pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Dej au intervenit cu două autospeciale și au reușit lichidarea incendiului, cu sprijinul localnicilor, în scurt timp, astfel încât flăcările nu s-au extins mai departe de limitele în care au fost găsite.
Din fericire, nu au fost persoane rănite care să solicite consult medical. ”Cauza probabilă a fost amplasarea necorespunzătoare a lemnelor față de mijloacele de încălzire”, a mai arătat ISU Cluj.
Citește și:
Șofer din Gâlgău, aflat sub aburii alcoolului, oprit în Fodora. A refuzat prelevarea probelor
Noapte fierbinte, pe bani, între un polițist din Cluj și o femeie. De ce dimineață au bătut la ușă colegii polițistului
SIMULARE | Câte posturi din Primăria Dej ar trebui reduse. VEZI situația comunelor din apropiere