Eveniment
INCENDIU la o casă din Fizeșu Gherlii, un bărbat a fost dus la spital – FOTO
Publicat acum
11 secundepe

Pompierii din cadrul Detașamentului Dej au intervenit, în această seară, pentru a stinge un incendiu izbucnit la o casă din localitatea Fizeșu Gherlii.
Alarma s-a dat în jurul orei 18:40, iar la fața locului s-au deplasat imediat echipajele de la Punctul de Lucru Gherla, cu o autospecială de stingere și un echipaj SMURD. De asemenea, a fost trimisă în sprijin și o autospecială de stingere de la Dej.
”Incendiul s-a manifestat la acoperișul și podul unei locuințe, pe o suprafață de aproximativ 150 de metri pătrați. Pe parcursul misiunii, un bărbat de aproximativ 60 de ani a suferit un atac de panică și a fost transportat la spital pentru investigații suplimentare de către paramedicii SMURD. În paralel, pompierii au stins incendiul în limitele găsite. Cel mai probabil, incendiul a izbucnit din cauza unui scurtcircuit la un cablu”, a precizat ISU Cluj, care a mai transmis că SVSU Fizeșu Gherlii a ajutat la intervenție.













