Ştiri din zonă
Jurnalist TVR CLUJ, dispărut de două luni, găsit DECEDAT!
Publicat acum
8 anipe
de
Dorin Cociș
Fostul redactor șef al secției maghiare de la TVR Cluj, BARDOCZ SANDOR, a fost găsit decedat, scrie stiridecluj.ro.
Jurnalistul, în vârstă de 54 de ani, din localitatea Suceagu, comuna Baciu, judeţul Cluj, a plecat de la domiciliu în data de 15 iulie a.c., şi nu a mai revenit.
Rămășițele acestuia au fost găsite pe un camp din Suceagu, sub un nuc, unde se spânzurase. Animalele l-au tras jos și au devorat cadavrul.
Rămășițele lui Bordocz Sandor au fost găsite de doi romi, tată și fiu, care s-au dus la furat nuci. Minorul a observat craniul și așa a fost alertată poliția, care a găsit actele în haine.
BARDOCZ SANDOR a mai avut o tentativă de sinucidere prin spânzurare, iar în ultima vreme a urmat un tratament de specialitate în Ungaria. El a revenit acasă de curând și a dispărut fără urmă.
Sursa – stiridecluj.ro
Citește și:

Droguri în loc de dulciuri! Tânăr săltat de jandarmi, la Dej, în noaptea de Moș Nicolae – FOTO

Beat, cu permisul suspendat și fără noroc: tânăr din Chiuiești, reținut de Moș Nicolae în uniformă de polițist

Femeie lovită în cap cu telefonul. Agresorul, reținut de polițiștii din Gherla și apoi arestat













