Social-Cultură
Mai multe străzi din Dej și Cuzdrioara, afectate de avarii la rețeaua de apă potabilă!
Publicat acum
6 anipe
de
Dorin Cociș
Mai multe străzi din municipiul Dej și din comuna Cuzdrioara vor rămâne în această dimineață, cu începere de la ora 11:00, fără apă potabilă.
Potrivit Companiei de Apă Someș SA, în vederea efectuării unor lucrări de reparații datorate unor avarii la rețeaua de alimentare cu apă, lucrări pentru care nu se pot asigura modalități alternative de alimentare, se va întrerupe furnizarea apei potabile pe străzile Ceferiștilor, Triajului, Traian și Decebal din municipiul Dej, dar și pe străzile Mihai Eminescu (parțial) și Ion Creangă din Cuzdrioara.
Potrivit companiei, apa potabilă va fi întreruptă până în jurul orei 13:00.
Totodată, locuitorii din Mănășturel se vor confrunta cu presiune scăzută la robinete.
Citește și:

Dej | Concert de Pricesne, duminică, 5 aprilie, la Biserica ”Sfânta Treime”

Șeful Secției 5 Poliție Rurală Dej, implicat într-un accident în Răscruci. De ce a fost sancționat de colegii săi

A făcut accident la Câțcău și s-a făcut nevăzut. Polițiștii din Dej l-au reținut, iar apoi a fost prezentat în fața magistraților












