Conectează-te cu noi

Ştiri din zonă

ACCIDENT cu doi morți, între Corpadea și Apahida – FOTO

Publicat acum

pe

Un accident mortal a avut loc în această după-amiază, în jurul orei 17, pe DN 16, între localitățile Corpadea si Apahida.

Din primele cercetări efectuate la fața locului s-a constatat că un bărbat de 54 de ani, din localitatea Gădălin, care conducea un autoturism înspre Cluj-Napoca, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare într-o curbă la stânga, în condiții ce urmează a fi stabilite în cadrul cercetărilor, ulterior răsturnându-se în afara părții carosabile, cei doi ocupanți fiind proiectați în afara autovehiculului.

În urma evenimentului, a rezultat rănirea unei femei de 50 de ani, din Cluj-Napoca, care a necesitat îngrijiri medicale, fiind transportată la o unitate spitalicească. ”Femeia este inconștientă, prezentând o leziune gravă la nivelul unui membru inferior”, a precizat ISU Cluj.

Din păcate, deși s-a încercat resuscitarea lui, echipajul medical prezent la fața locului a declarat decesul bărbatului de 54 de ani.

Oamenii legii efectuează cercetări pentru stabilirea cu exactitate a circumstanțelor în care s-a produs evenimentul.

ACTUALIZARE ora 22:05: Serviciul Rutier a fost informat de către unitatea medicală că, din nefericire, femeia în vârstă de 50 de ani, aflată în calitate de pasager în autovehicul, a decedat.

Reclamă
Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

RECLAMĂ

PUBLICITATE

RECLAMĂ

PUBLICITATE

TU AI DAT LIKE?

ABONEAZĂ-TE PENTRU ȘTIRI VIDEO

PUBLICITATE

CAUTĂ CE TE INTERESEAZĂ

Web Doar pe Dej24.ro

DONEAZĂ

Dacă doriți să sprijiniți financiar Dej24.ro, CLICK pe butonul de mai jos pentru a dona orice sumă de bani.

PARTENER