Ştiri din zonă
Motociclist vitezoman rănit grav pe o stradă din Cluj-Napoca – FOTO

Publicat acum
7 anipe
de
Dorin CocișJoi, 10 mai 2018, în jurul orei 11:00, pe strada Moților din Cluj-Napoca, s-a produs un accident rutier soldat cu avarierea a două autovehicule și rănirea unei persoane.
Un bărbat, de 27 ani, din comuna Borşa, județul Cluj, în timp ce conducea o motocicletă pe banda a doua a străzii Moților spre Calea Mănăștur din Cluj-Napoca nu a adaptat viteza la condițiile de drum, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare și a căzut pe partea carosabilă, după care s-a lovit de un autoturism care era condus de o femeie pe banda întâi în aceeași direcție de mers și efectua viraj la dreapta pentru a intra în curtea unui imobil.
Accidentul s-a soldat cu rănirea gravă a motociclistului.
Poliţiştii efectuează în continuare cercetări pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor producerii accidentului rutier.
FOTO – Facebook/Info Trafic jud. Cluj

Citește și:
Și cu viteză peste limită, și cu permisul suspendat. Bărbatul, oprit în Câțcău
ȘOCANT | Breșă de securitate, un deținut a folosit datele de acces ale unui cadru de la Penitenciarul Spital Dej (ACTUALIZARE)
Iresponsabil | Dosar penal pentru un șofer de 74 de ani din Dej. Beat la volan, a depășit pe trecere