Social-Cultură
Școala Altfel: Elevii din Cășeiu au participat la un atelier de cusut tradițional – FOTO
Publicat acum
10 anipe
de
Dorin Cociș
Elevii Școlii Gimnaziale Cășeiu au participat, în prima zi a săptămânii „Școala Altfel”, la un atelier de cusut tradițional, coordonat de prof. Mirela Georgiu și Simina Maria Batiz.
Un grup de elevi de la Școala Gimnazială Cășeiu s-a deplasat la Centrul de Informare Turistică Căşeiu unde a luat contact cu acest vechi meșteșug. Potrivit profesorilor coordonatori, această activitate va continua pe parcursul săptămânii, cursanții urmând să își creeze podoabe înfrumusețate cu punctele de cusătură învățate.
Citește și:

Șeful Secției 5 Poliție Rurală Dej, implicat într-un accident în Răscruci. De ce a fost sancționat de colegii săi

A făcut accident la Câțcău și s-a făcut nevăzut. Polițiștii din Dej l-au reținut, iar apoi a fost prezentat în fața magistraților

Cu sau fără jocuri de noroc în Dej? Primăria lansează consultare publică. Unde VOTEZI

















