Conectează-te cu noi

Eveniment

Șofer amendat și lăsat pieton 90 de zile. Era băut la volan pe o stradă din Dej

Publicat acum

pe

Azi, 30 decembrie, în jurul orei 10:30, un bărbat a fost depistat conducând un autoturism în municipiului Dej sub influența băuturilor alcoolice, aparatul etilotest indicând o valoare de 0,21 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Acesta a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 4.050 de lei, fiind dispusă măsura complementară a reținerii permisului de conducere pentru 90 de zile.

Acțiunile de acest tip vor continua și în perioada următoare, scopul acestora fiind prevenirea accidentelor rutiere, creșterea siguranței publice și menținerea unui climat de ordine și siguranță pentru toți cetățenii.

Reclamă
Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

RECLAMĂ

PUBLICITATE

RECLAMĂ

PUBLICITATE

TU AI DAT LIKE?

ABONEAZĂ-TE PENTRU ȘTIRI VIDEO

PUBLICITATE

CAUTĂ CE TE INTERESEAZĂ

Web Doar pe Dej24.ro

DONEAZĂ

Dacă doriți să sprijiniți financiar Dej24.ro, CLICK pe butonul de mai jos pentru a dona orice sumă de bani.

PARTENER