Ştiri din zonă
VIDEO – Accident în Gherla, surprins pe o cameră de supraveghere. Unul dintre șoferi ar fi din Dej
Publicat acum
4 anipe

Două autovehicule au fost implicate într-un eveniment rutier produs vineri dimineață la Gherla.
În jurul orei 06.50, o șoferiță din Gherla, care circula spre centrul municipiului, a oprit în dreptul unei parcări și a efectuat o manevră de mers cu spatele, pentru a intra în parcare. Un alt șofer, din Dej, care venea din spate, a părut să nu observe manevra făcută de femeie și a intrat în coliziune, lovind mașina care parca în aripa stânga-față.
Accidentul s-a produs în condiții de carosabil umed, scrie gherlainfo.ro.
Momentul impactului a fost surprins pe o cameră de supraveghere. Din fericire, evenimentul rutier s-a soldat doar cu pagube materiale.
Polițiștii sosiți la locul accidentului i-au testat pe cei doi șoferi cu aparatul etilotest, care a indicat faptul că niciunul nu consumase băuturi alcoolice.
Citește și:

Antonio, salvator și în timpul liber. A intervenit fără ezitare la un accident, în Gherla – FOTO

Dej | Unul fără permis, altul beat pe bicicletă. Un alt șofer nu a emis bilete pentru călătorii săi – FOTO

Aproape 100 de sancțiuni, într-o zi, la Dej și în zona arondată. Ce nereguli s-au descoperit – GALERIE FOTO













