Social-Cultură
Ziua Recoltei va fi sărbătorită, duminică, la Dej

Publicat acum
12 lunipe

Primăria Municipiului Dej organizează duminică, 6 octombrie, Ziua Recoltei. Evenimentul se va desfășura între orele 09:00-17:30, în Piața Bobâlna și va fi marcat de expoziţia cu vânzare de produse agricole.
În cadrul evenimentului se va desfășura de la ora 11:00, Festivalul Plăcintelor Someșene și al Bucatelor Tradiționale – ediția a VI-a și Târgul Meșteșugăresc și Artistic, iar cu începere de la ora 13:30, pe scena din zona centrală, va avea loc tradiționalul spectacol artistic.
”Ziua Recoltei, această frumoasă tradiție a municipiului nostru, o vom sărbători și în acest an. Este un eveniment prin care dorim să promovăm producătorii, produsele și tradițiile din zona noastră. Vă invităm să petrecem împreună ziua de duminică, în centrul municipiului, să ne bucurăm de produsele expuse, de artiștii și dansatorii noștri și de momentele special pregătite în cadrul spectacolului artistic”, a transmis primarul Morar Costan.
Citește și:
Dejul se alătură, din nou, ”Zilei Curățeniei Naționale”. Voluntarii, așteptați să pună umărul la curățarea orașului
Heisterkamp Transport România SRL – Un deceniu de excelență pe piața locală, alături de TETAROM I
Îmbunătățirea echipamentului sportiv pe care orice fotbalist profesionist ar trebui să o ia în calcul